چرا احمدی‌نژاد در دادگاه شرکت نکرد؟

احمدی‌نژاد برای ۵ آذر به دادگاه فراخوانده شد اما در دادگاه شرکت نکرد و ظاهرا فقط شکایت شکّات دریافت شده. نمی‌دانم احمدی‌نژاد عذری برای حاضر شدن در دادگاه داشته یا نه، اما اگر هم عذری داشته باید خبر رسانی می‌شد. اگر هم اصلا دادستانی و دادگاه و قوه قضائیه را فاقد صلاحیت می‌داند، باز هم باید اطلاع رسانی می‌شد. اینطور سکوت کردن او را پیش خیلی‌ها ترسو و اهل فرار کردن از قانون و دادرسی نشان می‌دهد.

نوع برخورد احمدی‌نژاد با مدیریت آملی لاریجانی از اول هم نادرست بود. وقتی برخورد‌ها شروع شد و به اطرافیان احمدی‌نژاد رسید مسئله «خط قرمز» را در مورد اعضای کابینه مطرح کرد که اساسا چیز بی‌معنایی به نظر می‌رسید. حالا هم که کار به خودش رسیده باز سیاستش مبهم است و فقط می‌دانیم که نه خودش و نه وکیلش در دادگاه شرکت نکرده اند، دیگر چرایی و هدفش، و اینکه چه چیزی در سر دارد و چه خواهد کرد معلوم نیست.

هنوز هم نمی‌دانیم که رئیس جمهور در مقابل قوه قضائیه چه کار می‌توانست بکند؟ مثلا وقتی با خشونت و تخریب وارد روزنامه دولت شدند چه واکنشی نشان داد؟ آخرش هم جوانفکر را به زندان انداختند و احمدی‌نژاد تلاش کرد اوین را بعد از زندانی شدنش بازدید کند، اما حتی آن را هم نتوانست. سقف اقدام متقابل او رو کردن اتهامات خاص با افشای فیلم فاضل لاریجانی بود که از منابع مختلف ـ و مخصوصا با عتاب از سمت رهبری ـ محکوم شد.

اگر متهم بدون عذر غیبت کند قاضی می‌تواند حکم جلب بدهد. اگر قصد احمدی‌نژاد از نرفتن به دادگاه بازداشت شدن باشد باید همین را هم به زبان بیاورد، که مثلا در چنین دادگاهی شرکت نمی‌کند و اگر دلشان می‌خواهد می‌توانند بازداشتش کنند. بهتر است احمدی‌نژاد رو بازی کند تا اینکه سکوت کند و در موقعیتی قرار بگیرد که انگ بخورد، یا دیگران در موردش اظهارنظر کنند و آخر سر هم چوب را بخورد و هم پیاز را.

احمدی‌نژاد با شرکت نکردن در دادگاه خودش را کوچک کرده؟ یا عملا قوه قضائیه را ندید گرفته؟ در هر دو صورت، دادگاه تجدید وقت شده و تا تصمیم بعدی یک هفته باید بگذرد. اما اگر غیبت تکرار شد آیا اینقدر در کارشان مصمم هستند که سراغ بازداشت بروند؟ یعنی سد محاکمه سرانِ سابق قوا را با احمدی‌نژاد خواهند شکست؟ یا پرونده‌اش را مسکوت نگه می‌دارند و برخورد نشدن با او را هم به مصلحت ارجاع خواهند داد؟

احمدی‌نژاد بخواهد یا نخواهد، قضیه دادگاه برایش چماق شده و اگر کوچک‌ترین قصدی برای بازگشت به سیاست دارد این شرکت نکردن برایش گران تمام خواهد شد. در صورتی که می‌توانست با ژست قانونمداری و حتی مظلومیت از آن استفاده کند، و دادگاه و رسانه را به جایی برای محاکمه کسانی که از او شکایت کرده‌اند تبدیل کند. حتی اگر دادگاه نهایتا او را مجرم تشخیص می‌داد محکومیتش هم می‌توانست سندی برای صحت انتقاداتش باشد.

29 فکر می‌کنند “چرا احمدی‌نژاد در دادگاه شرکت نکرد؟”

 1. سلام.
  شما احمدی نژاد را نشناختید که فکر می‌کنید این دادگاه برایش چماق است و جلوی شرکتش در آینده سیاسی را خواهد گرفت.
  احمدی نژاد باز هم بهترین کار را کرد.

  1. سلام

   چه عرض کنم! ما که هر چی می گیم بهمون می گن احمدی نژاد رو نشناختی در صورتی که خیلی از احمدی نژادی ها هم فکر می کردند در دادگاه شرکت می کند. با این حساب شمار کسانی که واقعا احمدی نژاد رو شناختند باید خیلی اندک باشه. اما بنده فکر می کنم همین غیرقابل پیش بینی بودن نشون می ده که رفتار سیاسی احمدی نژاد اونقدرها هم منظم نیست.

   گفتم چماق شده چون دیگران می خواهند که چماق باشد. شرکت نکردنش بهانه خوبی می دهد برای اینکه محکومش کنند به فرار از قانون. اما نگفتم که جلوی آینده سیاسی اش را می گیرد. گفتم گران تمام می شود چون جوابی برای این کارش نخواهد داشت. تنها جواب این است که بگوید دادگاه و قوه را فاقد صلاحیت می دانم، که این خودش بهانه خوبی برای خروج از سیستم است.

 2. سلام …آقای دانش طلب از تحلیل هایتان معلوم است که هنوز جنس احمدی نژاد را نشناخته اید پس می شودلطف کنید وبی خیال ایشان و طرفدارانش شوید و برای ایشان نسخه نپیچیدمگر شما نبودید که راهتان را جدا کردید و همه چیز را دودستی تقدیم حریف ،اگر احمدی نژاد به حرف امثال شما گوش می داد که این آخرین سنگر را هم به باد داده بودید…اگر هنوز می توانید نفس بکشید به خاطر ترس آنها ازسایه احمدی نژاد است پس بروید و تا وقت داریدفکری به حال تناقضهای عدالت طلبانه خود کنید

  1. سلام

   بنده نظر شخصی ام را می دهم، دیگران هم می توانند نظر بدهند. افراد مورد نقد هم همیشه می توانند پند بگیرند یا ملال. و البته نفس کشیدن (!) و نقد نوشتن ما هم هیچ ربطی به احمدی نژاد و امثال او ندارد. اینها باشند یا نباشند ما کار خودمان را می کنیم. اما نمی دانم از کدام سنگر حرف می زنید؟ تناقض عدالت طلبانه دیگر کدام است؟ شما بفرمائید کدام تناقض تا ما ببینیم واقعا تناقض هست یا نه؟

   1. نوشتید:” افراد مورد نقد هم همیشه می توانند پند بگیرند یا ملال”..
    اگر نقدهایتان احیانا غلط باشد و خودتان از غط بودن نقدهایتان بی خبر باشید چه؟
    تناقض عدالتخواهی هم این است که عدالتخواهی با پذیرش ظلم یکجا جمع نمی شود. بالاخره بین فعالیت سیاسی موفق و یا کسب رضای خدا باید یکی را در اولویت قرارداد.

    1. اگر غلط بود می توانند از غلط بودنش پند بگیرند، به جای اینکه ملول شوند.
     پذیرش ظلم یعنی چه؟ فعالیت سیاسی موفق کدام است؟ رضای خدا در چیست؟
     یکی از عیوب جدی سیاست ما همین کلی گویی ها و مصادره ارزش هاست.

     1. بحث مصداق ها نیست. بحث ارزشها است. اگر شما جایی باشید که باید بین حفظ موقعیت سیاسی و یا آنچه رضای خدا می دانید یکی را انتخاب کنید کدام را انتخاب خواهید کرد؟
      احمدی نژاد می توانست به آسانی هر چه تمامتر امثال مشایی را قربانی کند تا پایداری ها را کنار خود نگهدارد. اما ابدا حاضر نشد کسی را خدوم و بیگناه می دانست قربانی منفعت سیاسی کند( حالا اینکه در مورد مشایی در خطا بود یا نه بحث دیگری است اما) مساله مهم این است که در مقوله آرمانگرانی نمی شود پراگماتیستی عمل کرد.

 3. سلام آقای دانشطلب
  من جدیدا با وبلاگ شما آشنا شدم
  میشه لینک مطلبی رو که به خاطرش زندانی شدید در پاشخ به نظرم قرار بدید و صادقانه نظر فعلی خودتون رو راجع به همون مطلب، در همین پاسخ بنویسید و بگید که الآن در اون موردی که من نمیدونم چی بوده و لینکش رو قرار میدید نظرتون چیه؟
  ممنون

  1. سلام

   متأسفانه وبلاگ هایی که مطالبم در آنها منتشر شده بود همگی فیلتر و حذف شده و هیچ لینکی در دست ندارم. بنده قبول کردم که لحن ام خارج از عرف مجیزگویانه بوده، اما هیچ کدام از اتهامات وارده را قبول نکردم و مخصوصا نسبت به اتهام توهین به رهبری خودم را مبرا می دانم، همانطور که در دادگاه اول هم از همه اتهامات تبرئه شدم.

 4. سلام …آقای دانش طلب …اگر می خواهی از تناقض های عدالت طلبانه بدانی سری به دماوند واطرافش بزن یا ورامین …خرجش خوردن یه چایی با مردم محلی است البته مهدی هاشمی هم کیس خوبی است!…آخرین سنگر وجود احمدی نژاد است او برای دوستان کلیددارتان اولویت اول است والبته بعداٌ سراغ شما هم می آیند…احمدی نژاد باشد یا نباشد!؟یادتان هست چه بلایی سر امثال حسینیان آورده بودند؟شما که جای خود دارید…دوست عزیزصبرداشته باش مثل آنهایی که هشت سال صبرکردند ونقشه کشیدندوهنوز هم منتظرند…

  1. آقای طاهر صفت سلام
   از این جمله تان به آقای دانش طلب اصلا خوشم نیامد
   ((….او برای دوستان کلید دارتان ……))
   با شخصی که بخاطر آرمان و عدالت مزه حبس را کشیده اینجور حرف نزن
   نقد کن اما با ادب. احترام چیز خوبی که توی بعضی از تند روی ها از بین میره
   همین تند روی ها بود که خیلی لز بچه حزب اللهی ها رو حتی از احمدی نژاد هم رد کرد.
   با این ادبیات فقط علی میمونه و حوضش!!!

 5. جالب بود .
  فکر می کنید احمدی نژاد تمایلی به بازگشت به سیاست مثل قبل را داراست ؟
  آیا او دیگر واقعا تمایلی به رو بازی کردن دارد ؟
  من گمان می کنم چیز “دیگری ” در ذهنش می گذرد …
  او این وادی را تجربه کرده ، فکر می کنم سراغ جای دیگری با سیاست “جور دیگری” خواهد رفت …
  البته همانطور که خودتان هم چند بار اشاره کرده اید گفتمان عدالت طلبی همچنان باقیست

 6. چرا ها چرا دوست دارید همچی را پیچیده کنید احمدی نژاد بعد 8 سال خسته شده است و روز دادگاه در خاب نازی فرو رفته بوده همین

 7. چگونه با اجرایی شدن طومار معافیت متاهلان، ساختار سربازی اجباری ترک برمی دارد؟

  ….هر چند انگیزه نگارش این طومار، رفع یکی از مشکلات حاد سربازی اجباری و در عین حال ایجاد یک مشوق برای ازدواج به موقع جوانان است؛ اما در یک نگاه ژرفتر، اجرایی شدن معافیت خواسته شده در طومار موجب تِرِک برداشتن ساختار سربازی اجباری در ایران خواهد شد…..

  متن کامل مطلب را در وبلاگ “طومار معافیت متاهلان از سربازی” بخوانید. ضمنا درخواست یاری برای تکمیل طومارف همچنان پابرجاست.

 8. سلام
  تا اونجا که از برخی منابع موثق!! اطلاع دارم، احمدی نژاد این دادگاه را غیرقانونی و فاقد صلاحیت میدونه، نه کل قوه قضاییه را. البته ممکنه کسی رییس قوه قضایی را قبول نداشته باشه، ولی دلیل نمیشه که کل دستگاه قضایی را نامشروع بدونه.
  در ثانی تاکتیک شخص احمدی نژاد در شرایط فعلی، سکوت محضه. اصلا به نظرم حسن روحانی در مصاحبه اش، تعمدا به احمدی نژاد پرید تا اون سکوتش را بشکنه و رسانه های اصلاح طلب و طیف اصلی محافظه کاران خوشحال از قرارداد ژنو، بهانه برای حمله جدید به احمدینژاد پیدا کنند.
  با این دو تا فرض مشکل عدم حضور احمدی نژاد در دادگاه و عدم خبررسانی اون حل میشه.

 9. به نظر من تحلیل کاملا درستی بود.
  نقطه قوت اصلی احمدی نژاد به رو بازی کردنش بود، و اینکه دیگران را نیز مجبور به رو بازی کردن می‌کرد. اما از زمان درگیری با قوه قضاییه که هر حرکتش به نحوی مات شد، دیگه درست بازی نکرد.
  جرأت افشاگری که براش باقی نگذاشتن، در قبال سکوت هم خودش رو متهم کردن و هی گفتن اگر اسامی در جیبش هست چرا افشا نمی‌کنه؛ اسنادی که به قوه قضاییه داد رو هم اول منکر شدن، بعد پذیرفتن، بعد از 1 سال دوباره منکر شدن؛ فیلم فاضل رو هم که پخش کرد باز هم محکوم شد؛ بعد هم کلی شایعه درست کردن که اسنادی از وزارت اطلاعات دزدیده تا گروکشی کنه، بعدش هم گفتن از عواقبش ترسید، گروکشی نکرد.

  آن‌قدر برای همه حالت‌های ممکن بازی احمدی نژاد یک تهمت درست کردن و همه جا تکثیر کردن که فکر می‌کنم تحلیل شما کاملا درست هست: احمدی نژاد در یک سردرگمی گیر کرده و نمی‌دونه چکار می کنه؛ و حتی بعید می‌دونه رهبری ازش حمایت کنه. مثلا اگر بلای ملک زاده رو سرش بیارن و بدون اتهام خاصی یه مدت بازداشتش کنن، بعید می‌دونم این بار رهبری دخالت کنه.
  دادگاهش رو هم که غیرعلنی برگزار می‌کنن، و هر چیزی که دلشون بخواد بهش نسبت می‌دن.

  این فیلم، خیلی تعلیق داره.

  1. نکته مهمش اینه که احمدی نژاد داره کاملا رو بازی می کنه، کاملا هم روشنه که داره رو بازی می کنه….
   پائین هم گفتم اینجا هم میگم:
   ۱) ابهام ها کم اند، پاسخ ها همین دور و برند، کافیست نگاهی به دور و برمان بیاندازیم.
   ۲) ندیدن یک چیز دلیل بر عدم وجود اون چیز نیست.
   ۳) نفهمیدن یک مطلب دلیل بر سخت بودن اون مطلب نیست!

 10. دوست عزیزی در پیامی نامه ی رهبر به ریاست جمهوری را ذلالت نامه نامیده بودند،
  چگونه تفکر عدالت محور توانست در انتخابات شرکت کند و پیروز گردد
  احمدی نژاد در طول 8 سال چنان فریادی زد که صدایش تا چند ماه دیگر بلند خواهد شد!
  و این تازه شروع کار است!
  تفکر احمدی نژاد و مشایی ادامه ی راه انبیاست!
  احمدی نژاد یک اسطوره است ، یک فرمانده است اما حرکت در ایشان خلاصه نمی شود.
  حرکت در هیچ کس خلاصه نمی شود.
  حتی اگر امام زمان(عج) هم به شهادت برسند ما نباید خود را ببازیم و دست ازادامه ی اهداف ایشان بر داریم
  انسان های باهوش کسانی هستند که هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کنند نه آنکه با هر پیشامدی خود را ببازند و دست از اهداف بشویند.
  حق همیشه پیروز بوده است.
  باید یادآور شویم که مدیریت جبهه ی کفار با جبهه ی نفاق فرق بسیار دارد.
  اما تاکتیک برخورد با آنان چگونه باید باشد؟
  آیا می توان کسانی را که سالهاست برای مردم جانماز آب کشیده اند
  و خود را از یاران صدیق امام خمینی(ره) معرفی می کنند
  وخود را از پیشکسوتان در انقلاب و پیشقراولان در جبهه ی نبرد می خوانند
  ردای پیامبر بر تن می اندازند
  و تظاهر به تقوا می کنند
  و سخنان به ظاهر حکیمانه بر زبان می آورند
  و از متشابهات قرآن برای درستی ادعای خویش سوءاستفاده می کنند
  و در کل خدعه و نیرنگ می زنند ، آیا می توان با چند جمله اینان را در جامعه رسوا کرد؟
  حقا که نمی توان!
  پس راه مقابله با اینان چیست؟
  نکته ی مهم اینجاست که راه رسیدن به ظهور چیست؟
  آیا کنج عزلت گزیدن و دعای فرج خواندن است؟
  و یا تنها بسنده کردن به اعتراضات علیه وضع کنونی بشر می باشد؟
  و یا …
  بهتر است پاسخ را از قطب ولایت جویا شویم
  به روزم
  زنده باد بهار
  درود بر بهار
  یاعلی یاحق

 11. هوالحق؛ سلام بر شما؛
  جالبه اکثر نظرات پای مطالب مربوط به دکتراحمدی‌نژاد، طرف‌دارانش منفی برخورد می‌کنند. به عبارتی به جای استقبال از نقد و بیان این‌که آره این‌نظر شماست و ممکنه درست نباشه در جا مثل یک‌دشمن خود شما را و نه متن را می‌کوبند.
  دکتر برای شخص خودم عزیزست و هنوز بسیاری از کارهایش را دوست دارم و به نظرم به‌ترین رییس‌جمهور ایران بوده است. اما ایشان پسر پیغمبر هم نبوده و بسیاری از جاها اشتباه عمل کرده است. نمی‌دانم چرا این‌دوستانی که خودشان را احمدی‌نژادی می‌خوانند، چشم بسته همه‌چیز را زیر پا می‌گذارند.
  قرآن می‌فرماید که حرف حق را بپذیرید از هرکسی، یا به عبارتی تمام سخنان را بشنوید و به‌ترینش را برگزینید.
  یاحق؛

  1. به صورت اصولی نقد “آبکی” نقد محسوب نمی شود.
   من دانشطلب رو دشمن نمی دونم و هرگز فکر نمی کردم این همه سطح فکریش پائین باشد. دانشطلب دلسوزی است که بسیاری چیزها را نمی بیند و نمی داند که نمی بیند.
   من هم دوستش دارم و دوست ندارم مغرض خطابش کنم، اما تو خود میدانی که چنین نقد یک طرفه و “آبکی” (یعنی بدون در نظر گرفتن هیچ حالتی و صفر و یکی نگاه کردن و کودن پنداشتن احمدی نژاد) و در نظر نگرفتن موجود سیّاسی مثل احمدی نژاد یا نشان از بی اطلاعی دارد یا غرض.
   خب احمدی نژادی های دیگر “غرض و مرضش” را میبینند و حق هم دارند که مثل من مجتبی را دوست نداشته باشند.

 12. تا جایی که یاد دارم دوستانش گفته بودند که بنا دارد تا مدتی سکوت کند. حالا هم به نظرم دادگاه را فاقد وجاهت میداند. جمع این دو مساله لزوما احتیاج به تحلیل پیچیده ندارد و یا نشانه بن بست نیست.
  احمدی نژاد از اینکه در زمین دیگران بازی کند متنفر است.

 13. با سلام
  برادر چرا شاکی میشوی وقتی واقعا احمدی نژاد را نشناختی؟؟؟!!!
  برادر عزیز اگر خودت برای شخص خودت خیلی مهم هستی و برای شخص خودت اهمیت قائلی لزوما همه مانند شما نیستند.
  از جمله احمدی نژاد
  برای خود بنده اگر ببینم احمدی نژاد بجائی رسیده که تمشیت امور را از جانب خدا فراموش کرده و برای خود موضوعیت قائل شده ابدا دیگر به او اعتقادی ندارم
  برادر عزیز هرچه که منظور احمدی نژاد از عدم شرکت در دادگاه باشد ابدا جایگاه اش و آینده سیاسی شخص خودش مسلم بدان موضوعیت نداشته است.
  بنده از ظن خود میگویم احمدی نژاد حاضر است انگ سرپیچی از حکم دادگاه را بخورد ولی از طرف قوه قضائیه بازداشت شود.
  اگر قوه قضائیه برای این شکایت های آبگوشتی یک رئیس جمهور سابق را بازداشت کند
  آنگاه برنده اصلی مردم نظام جمهوری اسلامی است که میپرسند پس چرا دیگران با اتهامات ما فوق امنیتی چرا تا بحال نه تنها بازداشت نشده اند بلکه خبری از احضار نیز نیست.
  باور کن هنوز مانده ما احمدی نژاد رابشناسیم
  بدبختی بیشتر ما این است که احمدی نژاد را از رسانه های مخالفش شناختیم
  حتی به سخن رهبری نیز تمسک نجستیم
  و اگر جستیم هم فقط توبیخ های او را شنیدیم ولی از دولت صد ساله براحتی گذشتیم. و از خود نپرسیدیم دولت 8 ساله خود رهبری نیز جزو ههمین صد سال بود. و باز نپرسیدیم چه ظرفیتی در رئیس یک دولت باید باشد تا دولتش چنین لقبی را بگیرد.
  بگذریم از برگرداندن ریلی که در مقابل همین رهبری فرزانه و سپاه و حوزه و …. وهمه خود عمار پندارها از ریل برگشته بود. و با آمدن یک مالک بود که به ریل برگشت.
  خدایا این وضع موجود و آینده مبهم پیش رو را از سر این ملت درد کشیده به سلامت عبور ده و ما را مشمول سخن رهبرمان در عاقبت از ناشکری و بی بندو باری در سخن قرار مده

 14. خدمت شما عارضم که شما یا از سیاست دوری و بی خبر یا واقعا دوری و بی خبر(چون دوست ندارم بگم چشمات رو بستی رو واقعیت)
  اتفاقات پشت سر همی که افتاد، مثلا اخبار شدید رسانه ای مبنی بر حضور احمدی نژادی ها جلو دادگاه، و یا مصاحبه جعلی که فارس هویجوری با یک وکیل نصفه نیمه انجام داد و شد تیتر یکش که : امکان بازداشت احمدی نژاد! همه و همه نشان می داد تا آقایان دنبال تحریک دوستداران احمدی نژادند، تا آن را چماق بکنند. احمدی نژاد با هوشیاری کامل این توطئه را رد کرد.
  از طرفی آنچه علت تامه ی عدم حضور احمدی نژاد بود، این بود که دادگاه به صورت اساسی اهمیتی نداشت! یک عده انسان که خودشان هم هنوز علت شکایتشان را نمی دانند از رئیس جمهور سابق شکایت کرده اند(و من یواشکی می گویم که زمان این دادگاه از منظر رسانه ای کاملا هوشمندانه انتخاب شده بود) و معلوم است هدف شکایت استفاده ی تبلیغاتی یا به قولی “چماق” جنابعالی است. اصولا دکتر احمدی نژاد خودش رو در هیچ یک از این بازی های کودکانه درگیر نمی کند و اتفاقا بهترین کار همین گذشتن و ندیدن چنین دادگاه نمایشی ای بود.
  دادگاهی فرصت را برای گزارش 100 روزه رئیس جمهور آماده می کند.
  دست آخر هم همین رو میگم:
  1) ابهام ها کم اند، پاسخ ها همین دور و برند، کافیست نگاهی به دور و برمان بیاندازیم.
  2) ندیدن یک چیز دلیل بر عدم وجود اون چیز نیست.
  3) نفهمیدن یک مطلب دلیل بر سخت بودن اون مطلب نیست!

 15. خوب فرض کنید دکتر احمدی نژاد دلیلش را عنوان می کرد. چه اتفاقی می افتاد؟
  وقتی تمام هم و غم رسانه های بایکوت و تخریب ایشان است است آیا ذکر دلیل چیزی را عوض می کرد؟
  در واقع مشخص بود که دکتر احمدی نژاد در دادگاه غیر علنی حاضر نمی شود. از سوی دیگر حتی اگر جلسه علنی می بود باز هم حضور ایشان در دادگاه غیر منطقی بود. از این بابت که هدف تشکیل دادگاه محاکمه کردن نیست( موضوع شکایات و شاکیان معرف این موضعاست) هدف مسئله دار نشان دادن احمدی نژاد است چه محکوم شود و چه تبرئه… دقیقا همان بلایی که سر سعید مرتضوی آمد. با مسئله دار جلوه دادن احمدی نژاد می توان هر اتهامی را بدون اثبات به او نسبت داد و افکار عمومی هم با پیش فرض دادگاه احمدی نژاد به راحتی قبول می کند

 16. سلام
  به نظرم يه نکته هست که در نوشته آقاي دانشطلب و کامنت ها ديده نشده است و آن هم نقش مذاکرات غير رسمي و ميانجي گري هاي پشت پرده و قول و قرار هاي مخفي در سياست ماست.
  سرنوشت اين دادگاه و ايضا برخي دادگاههاي ديگر بدست مقوله هاي فوق الذکر افتاده است و هرگونه گمانه زني ديگر يا بي مورد است و يا در موازات اين مقولات.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *