خداحافظی بدون تیتر!

احتمالا این مطلبِ زمان بندی شده وقتی منتشر می‌شود که بنده در حبس باشم و از فضای مجازی به دور؛

بهتر دیدم که از فرصت استفاده کنم و از همه دوستان طلب حلالیت کنم، کسی اگر چیزی از ما به دل گرفته است به بزرگواری خودش ببخشد.

راجع به پرونده و حکم و محکومیت و زندان هم به نظرم همان چند مطلبی که قبلا نوشته‌ام کفایت می‌کند و نیاز به شرح چندانی نیست، دوستان و خوانندگان اینجا بنده را به حد کافی می‌شناسند و گمان نمی کنم توضیح واضحات یا اعلان و ادعایی لازم باشد که ضدانقلاب نشده‌ام، و قصد سوئی نداشته‌ام، و طبق دفاعیات‌ام و تبرئه‌ای که در دادگاه بدوی اتفاق افتاد خلاف قانونی مرتکب نشده ام و …

إن شاء الله آنچه خیر است برای همه اتفاق بیافتد، زیاده عرضی نیست جز آرزوی سلامتی و سربلندی. ما را از دعای خیرتان محروم نکنید.

 

67 فکر می‌کنند “خداحافظی بدون تیتر!”

 1. خدا حافظ اولین نبودی آخرین نیز نخواهی بود باید به فکر انقلابی درون انقلاب بود تا آرمانهای عدالت محور انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند . ننگت باد لا…

 2. نمیدانم به این موضوع باید خندید یا باید گریست

  دلسردی و سرخوردگی ما از نظام نه بسبب اینگونه رفتارها و نه از انتصاب امثال ه.ر. (بر م.ت.م.ن) و ص. آ. ل. (بر ق.ق) و ن.ن. (بر ب.ر.) و … است بلکه در واقع از انتصاب م. بر معاون اولی میباشد

  این شجاعت بسیار در کامنت گذاشتن نیز بیش از هرچیز مرهون عدل بسیار ملوک و تحقق آزادی بیان تقریبا مطلق در جامعه ما است
  والسلام
  ا.ر.

 3. با سلام

  اگر اتهامت فقط توهین به علی لاریجانیه بدون که در دنیا و آخرت سربلندی و باید گفت: گل به گوشه جمالت… .
  اگر روزی قوه محترم قضائیه آماری از بازداشت شدگان و کشته شدگان به اتهام توهین به علی لاریجانی را در یک جدول و آمار کل توهین کنندگان به سایر مسئولین نظام از اول انقلاب تا حالا را در یک جدول دیگر بدهد قطعا با مقایسه آن دو جدول همه چیز روشن خواهد شد.

 4. اما همانطوری که خود شما هم خوب میدانید یکی از دانه درشت ترین افرادی که باب انتقاد به رهبری را باز میداند و فقط اطاعت از ایشان را صرفا در احکام حکومتی میداند یکی از آقازاده سالارهای قهار است. لذا از جنابعالی بعید است که با تخیل مجاز بودن انتقاد از رهبری بر اساس تفکر آقازاده سالاران به جنگ اقازاده سالاری میروید. دوست گرامی ولایتمداری را امروز چند جور تفسیر میکنند یک عده مانند علی مطهری ها که میگویند ما مخلص اوامر حکومتی رهبری هستیم و بس. یک عده مانند علی لاریجانی ها که میگویند تا آقا امر و نظری را مستقیم به خود ما نگوید ما مخلص نظرات و اجتهاد خودمان هستیم و بس. و یک عده هم خالصانه و بی ادعا میگویند “رهسپاریم با ولایت تا شهادت”.
  لذا بنده چون از پایین شهر نشینان و معتقد به تفسیر سوم هستم با اجازه حضرتعالی باید بگویم: انتقاد به رهبری به هر دلیل و برهان از اساس و ریشه غلط بوده ، هست و خواهد بود. و در مقابل اطاعت بی چون و چرا و پذیرش اوامر و منویات معظم له چه در حد درک ما باشد چه نباشد و چه ما بپسندیم و نپسندیم واجب عقلی و شرعی هر مسلمان شیعه و ولایت مدار باید باشد.
  به امید روزی که مردم ولایت مدار در سایه اطاعت بی قید و شرط از همه افعال، نظرات، بیانیه ها، ابراز تسلیت ها، ابراز شاد باش ها، دستورات، اوامر، سکوت ها، بیان ها و بطور کل، هر فعلی که از ولی فقیه صادر شود، بساط اقازاده های سهم خواه و بی لیاقت را از لوح نورانی نظام مقدس اسلامی برچینند.

  1. خیلی با مزه هستی !

   بنده خدا ! اگه خیال می کنی با پیدا کردن نقطه ذوب و ایضا تبخیر در ولایت ، خیلی انسان الهی می شوی ، بدون که امیر المومنین اینطور نبوده و دوست هم نداشته که اینطور باشد.

   نهج البلاغه را باز کن تا ببینی که انتقاد به حاکم اسلامی، در خلوت و جلوت(نهان و آشکار) وظیفه مردم و بالاتر از آن حق حاکم اسلامی است. یعنی اگر اشکالی ببینیم و نگوییم ، حق ولی فقیه را پایمال کرده ایم .

   مواظب باش تصعید نشی در ولایت برادر !

  2. به عنوان شخصی که حاضر هستم برای رهبری جانم را فدا کنم اما باید عرض کنم خود رهب معظم انقلاب نظرشما را ندارد و فرمودند اگر کسی بنده را نقد کند و دلیل داشته باشد اشال ندارد. اول اینکه ایشان معصوم نیستند اما قبول داریم که درصد خطا در ایشان به مراتب پایین تر از دیگران است اما این که نوشته اید اطاعت بی قید و شرط از همه افعال و اوامر کاملا خلاف دین و قران است چون اطاعت محض صرفا از اهل بیت واجب است و لا غیر.لذا رهبری معصوم نیستند اما جزء مردم عادی هم نیستند برای همین است که ما حاضریم فدایی ایشان باشیم و لا غیر.
   لذا افراط در نظر مثل نظر شما باعث زدگی از دین و حکومت خواهد شد. امیدوارم کمی بیشتر تفکر و دقت نظر داشته باشید انشالله.

 5. اميدوارم خداوند متعال به جهت جرم ناخواسته و جفا به مقام معظم رهبري و همچنين شكستن قلب آقا امام زمان شما را ببخشند و متنبه شويد نظام به سربازان وفاداري چون شما نياز دارد و هميشه جابراي توبه خواص با بصيرت وجود دارد انشاء ا…

 6. متاسفانه قدرت تحمل مسئولان بسیار پایین است و در برابر هر حرف و سخنی واکنش نابجا و تندی نشان می دهند. با این عملکردهای نابخردانه از ابتدای انقلاب تاکنون و به شیوه های گوناگون تعداد زیادی از نیروهای توانمند و ارزشی نظام را دفع کرده اند.

 7. “شما می گویید چرا به رهبری انتقاد نمی کنند! اولا که عیبجویی از رهبری مگر چه حسنی دارد؟ رهبری ای که در نظام جمهوری اسلامی اشاره انگشتش باید بتواند در یک لحظه ی خطرناک و حساس ،مردم را به جانفشانی وادار کند ، آیا این مصلحت است که یک نفر به میل خودش بیاید بایستد و بدون حق و بدون موجب ،نسبت به او بدگویی کند ؟! آیا این به نظر شما کار خیلی خوبی است؟! این کار بد است؛رواج نداشته باشد،بهتر است”( بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه ی پرسش و پاسخ با مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی 4/12/1377)

 8. با سلام
  نمیدانم مطلبت چی بوده ولی مقایسه ای بین شما و آقا و خانم های بالا بالاییها بخواهم داشته باشم آن خانم بالا بالاییها زمان و فرصت داشتند و همه جوره خوردن و چاپیدن و 6 ماه هم آب خنک خوردن ولی باز دست تز دشمنی برنداشته و حتی افتخار هم میکند دشمن شاد شده ولی شما که برعکس آن خانم ….. و آقازاده ای دزد و بیت المال خور بخاطر نظام و حرف حقی که زدی باید زندان بروی تا شما هم از نظام و اسلام دفع گردی تا شاید بعضی از منافقین و آن بالا بالاییها و فرزندان دزد و چپال گرشان شادمان باشند که حداقل یکی را از راه به در کردند.

 9. درود بر شما
  بدانید در دنیا و عقبی رو سفید شدید و چیزی جز رو سیاهی برای عده ای خاص نداشت.

  و السلام علی من اصبح و امسی لله رب العالمین

 10. آقای نقره داغ، مگه رهبر نعوذ بالله خداست؟ این احکام دینی بدیع رو از کجا میارید؟ مگر رهبر معصومه که اینگونه حکم طبعیت بی چون و چرا میدید؟ یه نمونه ی کوچیک به عنوان ارزنی از دریای اشتباهات پایان ناپذیر رهبر همین حمایت از احمدی نژاده که الان خودشونم jلویحا به غلط کردن افتادن.

  1. از املای شما علامه دهر در نگارش کلمه ((تبعیت)) میتوان به عمق نظرشما تا زیرزمین منزلمان که دران سیروترشی میخابانیم و جای شما دران بسی خالی ست پی برد!!!

 11. نمیدونم دو بچه شیعه ی مومنِ حزب اللهیِ همنشین در بهشت، چطوری تو روی هم نگاه میکنن در حالیکه توی این دنیا، یکی اون یکی رو 6 ماه به زندان انداخته…؟؟؟

  اونم بخاطر یه نوشته در یه صفحه مجازی!

 12. اولا شما حقته که زندان را فعلن در جمهوری ضد اسلامی تجربه کنی. ثانیا شما و همه ی همفکرانت هنوزهم هست در ابلهی و حماقت خود غوطه می خورید که ولایت فقیه را مانند بتی می پرستید این بلای جان انسانها و کشور عزیزمان ایران. اگر جرات دارید منتشر کنید!!!!!!!!!

 13. مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا

  سلام
  آزادگیت مبارک

 14. البته شما عرزشی ها رو برخلاف ما فتنه گرها منتقل می کنند به سلول های چند ستاره ی اوین ! خیالتان راحت !
  دایره ی خودی ها اینقدر تنگ شده که دیگر تاب امثال شما رو هم ندارند !

  1. خدا ادم رو دشمن شاد نکنه !!! واقعا .
   متاسفم از این برداشت هات . هیچوقت کسی مثل دانشطلب رو با خودت مقایسه نکن
   منظورم عملکردیست .

   کمال طلبی عارضه ای روانشناختیست که متاسفانه در جامعه ما به وفور یافت می شود

   و به ساختارهای اجتماعی مان هم سرایت می کند

   این نظام و این حکومت ایرادات زیادی دارد چون ساخته همین مردم است . مردم ما در حال آزمایش و خطا برای بهتر ساختن هستند . در واقع هر چه عیب هست از خود ماست
   دایره خودی ها تنگ شده است ، تنگ نظری می شود ، تحمل سخن مخالف نیست ، قانونمداری نیست …. و چه و چه و چه . تو که ارزشی هستی و عرزشی نیستی تو بگو خود تو کدامیک از این عیوب را نداری ؟ پدرت ؟ مادرت ؟ دوستانت ؟ هم محله ای هایت ؟ همه ما کم و بیش این عیوب را داریم . کم کم و ارام ارام باید درستشان کنیم . راه بهتری سراغ ندارم .

 15. اولا اون موقعه كه به پر و پاچه مردم مي پريدي و به هر كسي كه ازش خوشت نمي آمد بد و بيراه مي گفتي بايد فكر اينجايش را هم مي كردي /

 16. سلام
  تو هم مثل برادرم، از آنچه بر تو می رود رنجورم و دلم در سینه تنگ می شود. اما در مورد شما این نکته نیز گفتنی است که من از حبس و شلاق چون شمایی در میان اصلاح طلبان نیز ناراحت و غمگین شدم. از بی صبری دلگیرم. به هرحال ای کاش این را نمی شنیدم و به خیال خود که حکمت جز جزای نقدی نیست خوش می ماندم ولی گویا داستان گونه ای دیگر است. غذر مرا هم در در آنچه بر تو می گذرد بپذیر همانطور که از دیگران غذر خواستم ولی بدان که اگر بر حبس چنین دیگران شاد نگردیدی و قلم بر او زده ای، همو بهترین پناهت خواهد بود، انشا الله.

 17. بهرام که گور می گرفتی همه عمر
  دیدی که چگونه گور بهرام گرفت؟
  آن همه ظلمی که به ایرانی ها کردی و فریاد بکُش بکُش راه انداختی، خدا هم حقت را در کف دستت گذاشت

 18. چه جالب! پس دیگه اوین زندان مخوف و شکنجه گاه نیست بلکه هتل چند ستاره شده است؟
  دانشطلب را به رجایی شهر فرستاده اند نه اوین

 19. نخست برای گرفتن کمونیست ها آمدند
  من هیچ نگفتم
  زیرا من کمونیست نبودم
  بعد برای گرفتن کارگران و اعضای سندیکا آمدند
  من هیچ نگفتم
  زیرا من عضو سندیکا نبودم
  سپس برای گرفتن کاتولیک ها آمدند
  من باز هیچ نگفتم
  زیرا من پروتستان بودم
  سرانجام برای گرفتن من آمدند
  دیگر کسی برای حرف زدن باقی نمانده بود

  یک روز گنجی ممنوع الحرف بود اما عماد الدین باقی تحمل میشد
  روز بعد عماد الدین باقی هم شد آدمی که نباید تخملش کرد
  بعد از ان علوی تبار
  و همینجور امد پائین
  تا اینکه الان نوبت رسیده به حزب الهی های خودشون
  دایره تنگ و تنگتر میشه و شما حزب الهی ها یک پای ظلم به هم میهنان خودتون بودید. شمایی که همیشه بر زبان ادعای مبارزه با صهونیزیم رو داشتید
  و اما همیشه تا اونجایی که ما دیده اییم زورتون به هموطن بدون اسلحه میرسه

  من از زندانی شدن هیچ انسانی به جرم نوشتن خوشحال نمیشم
  اما شماها حزب الهی ها از زندانی شدن انسان ها به جرم نوشتن که هیچ
  از تکه تکه شدن انسان ها به جرم نوشتن و اندیشیدن همیشه خوشحال شدید
  چه کنیم که از این سیستم شیطانی و اهریمنی تفکر حزب الله رها بشیم
  تفکری که به شدت احساس میکنه الهی هست و اما در عمل تمام قد برنامه های شیطان رو پیاده میکنه

 20. اگر تو هم فتنه گر بودی ، کرور کرور مال ملت رو خورده بودی و باهاش پز داده بودی

  اگه تو هم بابا اکبر داشتی الان ازاد بودی ازاد ازاد
  .
  غصه داره اما تو نخور . خدا بزرگه درست میشه انشاالله

 21. منتظر ازادیتان هستیم . دلمان برای متن های تند و تیزتان تنگ شده است
  هر چند نمی انم ایا وقتی بیایید دیگر دل و دماغ آن نوشتن ها برایتان باقی مانده است .

  به سرم زده بیایم ملاقتتان ، هر چند نمی دانم چطور؟ چگونه ؟ هرگز چنین تجربه ای داشته ام .

  از بچه های تهران پرس و جو می کنم ببینم می شود یا نه ؟

  ما بحث های تندی داشتیم راجع به وضعیت اقوام ایرانی و به زعم من تبیعضی که هست و البته بیشتر به دلیل تفکر تمرکز گرایانه است تا احساسات تبیض نژادی

  و شما آن روزها عصبانی بودید و با عصبانیت جواب می دادید و جبهه گیری می کردید و البته فکر می کردید من از اقوام ترکم و احتمالا پان ترک و این حرفها …

  چه حس عجیبی … انگار سالهاست گذشته و حتما برای شما سخت تر هم می گذرد ………

 22. انشاالله كه درسته …از بچه ها شنيدم عفو رهبري بهتون خورده خدا رو شكر …

  زودتر بياين به روز رساني كنين . ما هم از دل نگراني در بيايم

 23. هیچ وقت دل خوشی از [] نداشتم،‌قوه ی قضاییه را میگویم ک در مرداب اهمال کاری فرو رفته و…

  هیچ کس غربت علی را در کوچه های کوفه درک نخواهد کرد…
  فدای مظلومیتت مولا جان…

 24. تا امروز هم زل زدن به چشمان آدمهایی مثل تو را دشوار می دانم ،آدمهایی که به هر چه می گویند عقیده دارند .موضوع آنهایی که به هر چه می گویند عقیده دارند همین است فکر می کنند همه همین جورند
  تا 3 روز دیگه میای ،آزاد شدن مهم نیست ،آزاده بودن مهمه
  تو بهترین مخالف منی برات آرزوی موفقیت دارم در ضمن ببین حسن روحانی چی کار کرده با همین فرمون بریم جلو سال دیگه روز قدس هر کی بگه مرگ بر آمریکا به دلیل تشویش اذهان عمومی دستگیرش می کنن ، تو رو هم خودم دستگیر میکنم

 25. سلام

  در آن 6 ماه پیوسته به یادتان بودم.

  خوشحالم که آزاد شدید ، ولی بیشتر ناراحتم که چرا چون شمایی 6 ماه در رجایی شهر ماند .

  امیدوارم همچنان همان دانشطلبِ حزب اللهی و ولایی، و آزاد اندیش باشید.

 26. سلام
  خوشحالم که آزاد شدی
  تو مملکتی که وزیرش از گروه براندازها و فتنه‌گراس، باید بسیجی‌هایی که زندگیشون رو برای انقلاب می‌ذارن برن زندان. :(

 27. خدا رو شکر …
  الحمدالله
  امیدوارم دیگه زندانی جمهوری اسلامی نشید !!!!
  خداوند به همه ما کمک کند جز حرف حق نزنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *