مقایسه بدون شرح دو پیام نوروزی

در هر دو پیام نوروزی رهبر کشور و رئیس جمهور به «فشارهای اقتصادی» به مردم در سال گذشته اشاره شد. اما در این اشاره تفاوت‌هایی هم در میان بود:

رهبر: در زمینهٔ اقتصاد البته بر مردم فشار وارد آمد، مشکلاتی ایجاد شد؛ بخصوص که اشکالاتی هم در داخل وجود داشت؛ برخی از کوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها انجام گرفت که به نقشه‌های دشمن کمک کرد؛ لیکن در مجموع، حرکت مجموعهٔ نظام و مجموعهٔ مردم، یک حرکت رو به جلو بوده است و ان‌شاءالله آثار و نتائج این ورزیدگی را در آینده خواهیم دید.

رئیس جمهور: گرچه فشارهای سنگین و کم سابقه به بخش‌هایی از اقتصاد کشور و برخی از اقشار عزیز اجتماعی وارد شد لیکن بدخواهان نیز به اهداف غیرانسانی خود نرسیدند. با ایستادگی و هوشمندی ملت و تلاش شبانه روزی خادمان آنان در دولت ریشه‌های اقتصاد کشور مستحکمتر شد و با غلبه بر محورهای اصلی برنامه دشمنان، برنامه پیشرفت کشور مسیر اصلی خود را بازیافت.

چون «وحدت» خیلی مهم است و بنده هم حوصله پرونده تازه را ندارم متأسفانه نمی‌توانم توضیح بیشتری در اینباره ارائه کنم.

تتمه: اگر بخواهم بین نامگذاری‌های رهبر انقلاب مقایسه‌ای انجام بدهم و نظر شخصی‌ام را بگویم بهترینش سال «اصلاح الگوی مصرف» بوده، و نظر خوشی نسبت به «حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی» ندارم. بنده فکر می‌کنم عمل و برنامه همیشه نسبت به شعار (هر چقدر هم که بجا باشد) ترجیح دارد.

11 فکر می‌کنند “مقایسه بدون شرح دو پیام نوروزی”

 1. آره دیگه، رییس جمهور همه رو انداخت گردن ” بد خواهان”؛ ینی کی بود کی بود، من نبودم…

  چون مسئله “وحدت” خیلی مهم هست متاسفانه نمیتونم توضیح بیشتری بدم!

 2. ظاهرا دارید از ولایت خارج می شوید و به جاده خاکی می زنید ها…! مواظب باشید.
  بدون شک کاستی های سنگینی در بحث اقتصاد هم در مجلس و هم در دولت وجود داشت و اینکه احمدی نژاد نخواست اسمی از بدخواهان داخلی ببرد نباید به غلط تعبیر شود.

 3. از این تفاوت ها آنقدر وجود دارد که انسان حوصله نمی کند پیگیری کند
  فقط یک آرزو دارم و آن اینکه این دو سه ماه هم بدون خطر وفتنه بگذرد

 4. شعار چه “اصلاح الگوی مصرف باشد ” چه ” حماسه سیاسی حماسه اقتصادی” در هر صورت پا را از حد لفظ بیرون نمی گذارد. ای کاش می دانستید که شعار “حماسه سیاسی و اقتصادی” ، “اصلاح الگوی مصرف” را در ذیل خود دارد اما عکس آن صادق نیست. رهبری با نامگذاری امسال به نام “حماسه سیاسی حماسه اقتصادی” ، سعی در سوق دادن اذهان به سمت گفتمان حماسه و تلاش، آن هم هر تلاشی که از دستمان بر بیاید برای رسوایی غرب و پیشرفت ایران دارند. ضمنا اگر ماوراء نگاه سیاسی به دو پیام نگاه کنید نه تنها با هم تضادی ندارد بلکه یک نگاه واحد در آن به چشم می آید هرچند جایگاه رهبری و ریاست جمهوری دو جایگاه متفاوت است که هرکدام اقتضائات خاص خود را هم دارد. اما توجه بفرمایید که هم رهبری فرمودن در مجموع حرکت نظام رو به بهبود است و هم رئیس جمهور فرمودن ریشه های اقتصاد کشور مستحکم تر شده و پیشرفت مسیر خود را بازیافته. و هر دو پیام به دشمنی و موانع داخلی و خارجی اشاره کرده اند. فتأمل.

 5. محسن چرا بدون خوندن پیام آقا و رئیس جمهور نظر میدی؟ این خیانت به رهبری است. هر کس پیام رو دقیقا بخونه متوجه هماهنگی این دو پیام می شه هرچند ضرورتی نداره که هردوپیام کاملا یکسان باشند.

 6. چقدر این “هرکی” ظاهری و مزخرف تحلیل می کنه. احمدی نژاد نگفت همش تقصیر بدخواهانه. انگار شما کر بودید وقتی دکتر در مصاحبه با خبرنگارا بابت گرانی های یک سال اخیر از مردم عذرخواهی کرد. دکتر میگه علارغم گرانی هایی که شد بدخواهان – اعم از داخلی و خارجی – به نتیجه ی شوم خود که زمین زدن احمدی نژآد و سپس رهبری بوده نرسیدند.

 7. سلام. چند نکته ذکر کنم
  1:اقا با پیام های نوروزی فقط را را بهتر مشخص می کنند که ما بادر چه وضعی قرار بگیریم و به چه سمتی برویم اگر اینطور که شما می گید درست باشد به نظر شماوحدت ملی الان درست ایجاد شده است و…شعار های دیگه رهبر کاملا عملی شده؟ملاک این نیست که کاملا اجرا بشود
  2:سعی کنیدادبیاتتون را بهتر از این بکنید یکی از خقوقی که اسلام بر گردن مردم گذاشته برای حکومت احترام به حاکم اسلامی است است
  ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *