تجربیات مقدس مدیران موفق

برای شکوفا کردن «تجربیات مقدس» در کوران رقابت سیاسی راه‌های زیادی وجود دارد.

فرض کنید می‌خواهید علیه کسی که شما را شکست داده و ضرر سنگینی به‌تان وارد کرده عقده گشایی کنید، به خصوص که «به دلایلی» فرصت مقابله مستقیم با او را ندارید و می‌خواهید در مسابقه‌ای که شما فقط تماشاچی‌اش هستید به حد ‌‌نهایت ضایع و تخریب شود.

یک راه این است که عده‌ای از اطرافیانتان را جمع کنید، تا مثلا حرفهایی «خصوصی» بزنید. همان اولش می‌گویید که این حرف‌ها را ضبط نکنید‌ها! تعمدا تأکید می‌کنید که جایی هم نقل نشود. بعد هر چه از دهنتان در می‌آید می‌گویید. به کثیف‌ترین شیوه ممکن مخالفتان و اطرافیانش را لجن مال می‌کنید، و حتی وارد حیطه خصوصی زندگیشان هم می‌شوید.

دق دلی‌هایتان را که حسابی خالی کردید می‌توانید به طور اتفاقی آن حرف‌ها را در اینترنت هم منتشر ‌کنید، با اینکه اصلا قرار نبوده آن حرف‌ها ضبط بشود، و حتی تذکر هم داده‌اید که جایی نقل نشودها‌!

می‌توانید پیش خودتان گمان کنید که خیلی هم باهوش هستید، در عرصه‌های مختلفی هم می‌توانید «موفق» باشید، و این موضوع را اتفاقا ثابت هم کرده‌اید، و می‌پندارید که اصلا مشکل اساسی مدیریت کشور همین است که از تجربیات مقدس امثال شما استفاده نمی‌کنند.

5 فکر می‌کنند “تجربیات مقدس مدیران موفق”

  1. من با تمام مشکلات پیش رو مملکت از معتقدم باید از مدیران فعلی تشکر و زحمات آنها را نادیده نگرفت. به هر حال مشخص نیست هر گروه دیگری بود چه می خواست با این دریای مشکلات مبارزه کند. اتفاقا نقاط ضعف این دولت نزد به اصطلاح روشنفکران نقاط قوت آن است. اگر قیمت دلار الان مثلا نزدیک چهل هزار ریال است این دست آوردی بزرگی برای کشور است نقطه ضعف نیست. مردم ما زندگی اول انقلاب را فراموش کرده اند همه اش دنبال مادیات و اجر دنیوی هستند در صورتیکه مسئولان دولت مثل خود آقا همگی ساده زیست و جهادی هستند. ما باید فرهنگ ساده زیستی را دوباره احیا کنیم. اگر نشد با رهنمون از طرق اقتصادی کاری کنیم که مردم زمان جنگ را به یاد بیا ورند و این کاری است که آقای دکتر به خوبی در حال انجام دادن آن است و این بزرگ ترین خدمت ایشان به مردم است که نادیده گرفته می شود. خوشبختانه آقا اگاه هستند و گوششان را به حرف های سیاسیون بسته اند و راهشان را با عزم طی می کنند. انشا الله صندلی پرستان را با صندلی هایشان به زودی بیرون خواهیم انداخت و همگی بر زمین اخلاص خواهیم نشست.

  2. مدعی العموم هم که کل دولت رو “عموم” محسوب نکرد و هیچ واکنشی نشان نداد
    وقتی یکی از اعضای دولت هم شخصا شکایت کرد، بعد از چهار سال، قوه قضیه آن را پشم هم محسوب نکرد!

  3. سلام کاش همه مخصوصا مسئولین گوش دل به حرفهای متین و حکیمانه و دلسوزانه ی آقا می دادند آنوقت دیگه هیچ مانعی جلوی پیشرفت ما و قطع تعلق به بیگانه ها وجود نداشت به امید آن روز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *